Keď jeden verí v Satana a druhý v Anjelov

Autor: Lucia Artimová Giri | 7.4.2015 o 13:52 | (upravené 7.4.2015 o 20:13) Karma článku: 2,81 | Prečítané:  1000x

India, krajina plná rozdielov, krajina odlišná od tej našej...Existencia svetla a tmy v ich rôznych podobách, existencia mágie a temných síl je pre krajinu príznačná. Veľmi obšírne uvedenie do problematiky Satanizmu v Indii.   

Život v Indii sa rovná novému narodeniu, novému životu. Človek sa učí žiť od začiatku, učí sa komunikovať správnym spôsobom, učí sa jesť, učí sa nakupovať, učí sa upratovať, variť a učí sa tešiť z maličkostí, ktoré si predtým nevšímal. India je krajinou plnou rozdielov. Rozdiely medzi štátmi, medzi ich mestami, medzi ich kastami, medzi obyvateľmi, rodinami...India je krajinou, ktorej odlišnosť a pestrofarebnosť vychádza zo spolu existencie mnohých národov, kultúr, názorov, náboženstiev, jazykov. Život v Indii sa rovná poznávaniu celého sveta. Tam kde sa v Európe kráča priamo, tu sa vykračuje doprava, či doľava. Tam kde sa v Európe neobhliada a nezastavuje, tu sa so záujmom a neprestajne otvárajú oči dokorán. Tam kde v Európe vládne tma, šedivosť a jednotvárnosť, tu život hýri farbami, vôňami a životom samotným. 

Rozdiely medzi našimi svetmi mi prichádzajú pod ruky každý deň, každý deň sa učím inému pohľadu na svet, každý deň sa učím, ako byť šťastná a ako chápať existenciu doteraz pre mňa neexistujúcich vecí. Obrovské rozdiely nenachádzam iba medzi krajinami, v šoférovaní na opačnej strane, opačne otočenom Mesiaci, počítaní na prstoch od malíčka, pestovaní bieleho maku, ... ale aj medzi dobrom a zlom. A tak ako to v rozprávkach býva, dobro víťazí...Nie však vždy a nie v Indii. 

India, je krajina nabitá čarom a mágiou. Tak ako sa ľudia venujú bielej mágii, tak sa venujú aj čiernej. Podrezávanie kôz, kŕmenie duší, noci strávené na cintorínoch, zaklínanie a umieranie sú bežnými javmi. Pocit rýchleho zisku a okamžitého úspechu privádza mnohých úspešných ľudí do hrobu. Biela mágia predsa len nie je tak zaujímavá a plná obratov ako tá čierna. Biela mágia zaberá viac času a aj napriek tomu, že výsledky sú narozdiel od čiernej mágie dlhodobé a bez vedľajších negatívnych účinkov (strata blízkych, strata majetku, chradnutie a smrť) neteší sa takej obľube ako jej protipól. 

A tak si teda dávam pozor, aby som medzi tým odpadom na ulici neprekročila voodoo bábiku, vlasy kosti, lebky a naďalej si žijem svoj biely život.  

Čo sa však stane, ak sa stretne Satan a Anjel v jednej rodine? Čo sa stane ak čierna mágia pohltí myseľ a dušu? Dokáže ju tá druhá, biela polovica vytiahnuť späť? Mnoho ľudí sa zo svojej cesty za Satanom nikdy nevrátilo a nikdy nevráti, zomreli, alebo ešte horšie - žijú bez duše, jedia surové mäso a stratili sa sami v sebe.

Paradoxne sú to cudzinci, ktorí do krajiny prinášajú viac svetla. No aj napriek tomu, že India je vlastne jedno veľké náboženstvo, vyznávanie bohov a modlitby, potrebuje viac ľudí, stojacich na bielej strane brehu...Potrebuje rozpustiť to démonické mračno vznášajúce sa nad krajinou. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Spor medzi lyžiarkami a asociáciou ide do finále, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

SVET

Len začíname, nebudeme hrať mŕtve, odkazujú Trumpovi milióny žien

Nový prezident začal rušiť kľúčovú reformu svojho predchodcu.


Už ste čítali?