Tanečnicou v Indii...alebo ako sa utancovať k "osvieteniu" a seba láske

Autor: Lucia Artimová Giri | 4.9.2014 o 18:34 | (upravené 4.9.2014 o 20:23) Karma článku: 5,58 | Prečítané:  1288x

Nie je tanečnica, ako tanečnica. Lákavé pozlátka verzus realita...Ako je to teda v skutočnosti?

Tancovanie v Indii.

V SKRATKE:

Tanečnica = striptérka, tancujúc len pre potešenie mužského oka a ktovie čoho všetkého, vyzbierava 10 rupiové bankovky do podprsenky...Tak takáto nejaká by bola definícia akejkoľvek krásnej (čím krajšej tým horšie) tanečnice podľa takmer každého indického diváka.

Tanečnica= zabávačka, uvádzačka, hosteska, zajko vyskakujúci z torty, spoza plachty, spod stola a nedivila by som sa ani keby z lietadla...Takto teda vidia tanečnice miestni manažéri. A čo je horšie?? Tanečnice si jednoducho nechajú kydať na svoju hlavu a teda aj na hlavy iných kolegýň v obore a robia klientom spoločnosť v Goa pri obede, tancujú niekoľko piesní "nadčasy", nechajú sa obchytkávať manažérmi, flirtujú s tými najúlisnejšími chlapmi, vyškierajú sa na fotke s chalanmi zo slumov...

Prečo si teda ničia svoju reputáciu medzi tunajšími? Tak určite jedným z dôvodov bude luxus, ktorým je tanečnica priam zaliata na niektorých svadbách. Ak sa bavíme o percentách, tak Luxus 30% a Hnus, nechutenstvo zvyšných 70%. A predstava toho, že nikto o nich v tak veľkej krajine nevie, bohužiaľ až tak pravdivá nie je. Áno, tí čo tu žijú, či už celý život alebo iba rok-dva, vedia aj to, čo by radšej sami nechceli. Oplatí sa teda tanečniciam takto mrhať časom?

Tým vyspelejším určite áno. 

Boli to práve praktiky môjho "XYZ" manažéra, ktoré ma priviedli na dno mojej nenávisti a znechutenia. Až tam som si teda plne vychutnala, čo to znamená "zarábať svojim vlastným telom" na indickom pódiu, či niekedy horšie, na indickom parkete v tesnej blízkosti eskortky...Krásne a luxusné show pre stovky uvedomelých divákov sa striedajú s malými a špinavými miestami prepchatými, tými povedzme "jednoduchšími" chlapmi, spotenými od hlavy po päty a desiatkami bodyguardov. Mesiac, dva, tri...očarenie, zábava, kultúra...a prichádza stav únavy. Nedefinovateľný stav postihujúci, predpokladám všetky tanečnice. A v tomto momente sa každá jedna dostáva na križovatku. Áno, či nie? Nechať sa stiahnuť dole, ochorieť, stratiť všetku iskru a radosť z tváre a očí a zarobiť, či získať niečo cennejšie, a to iný pohľad na seba, na svoju dušu.

K čomu by vás ako ženu, priviedla čo by len myšlienka na takúto situáciu:

Je po polnoci, akurát ste skončili vystúpenie pre rozkošné Goanske detičky oblečené v kostýmoch brušných tanečníc a takto príjemne naladenú vás manažér v daždi vezie motorkou na show pre "toho najväčšieho a najdôležitejšieho" klienta aký kedy mohol existovať. Po príchode na miesto vystúpenia zisťujete, že izba má 6x6 metrov a je preplnená troma chlapmi a asi 8 iránskymi "kočkami" s napučanými perami krvavej farby a šatami "takmer" pod zadok. A tak sa pri prezliekaní na WC tvárite, že tam ani nie ste a dostávate sa takmer do meditačného stavu. Pri prvom vystúpení sa vám snaží peniaze za podprdu strčiť jedna z tých "kočiek", ktorej mimochodom nejaký starší pán práve obchytkával prsia priamo pred vami a ešte k tomu vám manažér kýve zvonku, nakoľko bol klientom vymknutý. A tak sa teda balíte navzdory všetkým zúčastnením, voláte priateľa a odchádzate. A ako čerešnička na torte je vám naservírovaná informácia, že tí najdôležitejší klienti sú politickí mafiáni, s obsiahlymi vedomosťami o zbraniach...

Tancovanie a život v Indii.

Tie slabšie podľahnú, prepadnú čaru peňazí a pomyselnej sily a nadvlády, ktorú však nikdy v skutočnosti nedosiahnu. Prepadnú pocitu dôležitosti a nenahraditeľnosti, nevediac akými nahraditeľnými pre "svojich" manažérov skutočne sú.

 

A čo sa stane s vyspelou dušou?

Uvedomí si, že cesta je niekde inde. A že "predávanie sa" na takýchto akciách za dané honoráre je nanajvýš nedôstojné a nevhodné pre ženu a jej krásne, čisté energie. A nakoľko je úlohou ženy milovať a poskytovať domov, každá skutočná dáma si uvedomí svoje poslanie a od takýchto "lákavých" ponúk manažérov radšej rýchlo ruky preč, alebo začína študovať a venovať sa spirituálnemu učeniu...

Tak ako ja...         

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?